قدم سوم : بازی های گروهی بهترین جایگزین بازی های دیجیتال

يك بازي گروهي هيجان انگيز و مفرح مي تواند بهترين گزينه براي سپري كردن اوقات فراغت اعضاي خانواده و شادكردن كودكان باشد و مهمتر از همه مي تواند كودكان دلبندمان را با رضايت از فضاي ديجيتال دور كند .

همبازی شدن با کودک علاوه بر اینکه او را غرق لذت و شادی می کند و صمیمیت را افزایش می دهد، اعتماد به نفس و احساس ارزشمندی را در کودک تقویت می کند. علاوه بر آن، در ضمن بازی بسیاری از اصول اخلاقی را می توان بطور مستقیم و غیرمستقیم به کودک آموزش داد و این فرصت مناسبی است که نباید آن را از دست داد. بنابراین:

یکی از روش های پرورش شخصیت کودکان، شرکت در بازی آنهاست.

کودکان را هنگام بازی بهتر و دقیق تر می توان شناخت.نقش هایی که کودکان در بازی بر عهده می گیرند و رفتارهای آنها در این هنگام نشان دهنده عوالم درونی آنهاست.

مطالعه در زندگانی عملی پیامبر اسلام (ص) و امامان معصوم (ع) نشان می دهد که آنها توجّه خاصی به همبازی شدن با کودکان داشتند و آن را وسیله مناسبی برای پرورش شخصیت آنها می دانستند.

پیامبر اکرم (ص) می فرماید:

من کان له ولد صبا

هر که کودکی دارد باید در راه تربیت او، خود را تا سر حدّ کودکی برساند (خود را با دنیای او هماهنگ ساخته، رفتاری که در خور درک اوست پیش گیرد).

ما در اين پيج تلاشمان را مي كنيم تا با يادآوري بازي هاي هيجان انگيز دوران قديم (دوران قبل از وابستگي به ديجيتال ) زندگي مفرحي را براي كودكان عزيز ايران رقم بزنيم.

با ما همراه باشید

بازی های گروهی خانوادگی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *